Na co zwrócić uwagę wybierając latarkę?

Na co zwrócić uwagę wybierając latarkę?

Latarka to przydatne narzędzie. Zapewnia ona nam dobrą widoczność po zmroku. To jaką latarkę powinieneś kupić, zależy od Twoich preferencji i celów, do jakich będziesz jej używał. Moc, materiały i źródło zasilania, są to cechy różniące poszczególne latarki. Potrzebujesz latarki do zadań domowych czy zadań specjalnych? A może będziesz jej używał do szperania w piwnicy lub w garażu? Przed zakupem zadaj sobie kilka pytań. Do czego oraz jak często będzie Ci ona potrzebna?

Do użytku domowego

Gdy latarka ma być tylko „na wszelki wypadek”, warto postawić na zasilanie bateriami, takie latarki są tańsze niż te zasilane akumulatorem. Jej obudowa nie musi być niezwykle wytrzymała, dlatego może być wykonana z tworzywa sztucznego lub zwykłego aluminium. Odnośnie do siły światła —  zadbaj o to, aby moc latarki wynosiła około 50 lumenów. Natomiast jeżeli zadaniem latarki będzie świecenie na większy dystans, moc wynosząca od 160 do 200 lumenów będzie wystarczająca. Możesz także pokusić się o latarkę z funkcją regulacji ogniskowej, pozwala ona dostosować szerokość wiązki światła, w celu oświetlania większego obszaru. 

Latarka czołowa

Zapewne czasem przydarzy Ci się sytuacja wymagająca użycia obu rąk. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie latarka czołowa. Doskonale nada się ona również dla biegaczy, turystów i osób, które majsterkują przy aucie. Warto wybrać model oferujący długi czas działania oraz duży zasięg światła.

Produkty dla profesjonalistów

Latarki do użytku bojowego mają cechy, dzięki którym stanowią one doskonałe rozwiązanie, jeżeli potrzebujesz jej do pracy. Posiadają one dla strażaków certyfikat do pracy w strefach zagrożenia wybuchem. Żołnierze i myśliwi potrzebują jej z uchwytem na broń. Latarka dla ratownika górskiego musi być odporna na niskie temperatury. W takich wypadkach warto wybrać model odporny na uderzenia, upadki, wodę, pył i wstrząsy. Musi ona być najwyższej jakości. Doskonałą ofertę latarek posiada producent Ledlenser. Obejmuje ona modele ręczne, jak i czołowe. Gwarantują one wysoki komfort użytkowania i bezpieczeństwo. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dziewięć =