Na czym polega oddłużanie?

Na czym polega oddłużanie?

Zadłużanie się jest obecnie znacznie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu, ponieważ dodatkowe środki finansowe można szybko pozyskać od różnych instytucji bez konieczności załatwiania skomplikowanych formalności. Niestety wiąże się to z ryzykiem całkowitej utraty kontroli nad zobowiązaniami i niemożnością ich spłaty. W takiej sytuacji warto skorzystać z opcji oddłużania, nawiązując współpracę z doświadczonymi prawnikami, takimi jak np. https://kancelariad2dgroup.pl/oddluzanie/.

Kilka możliwych działań do wyboru

Oddłużanie polega na podejmowaniu takich czynności, które pozwalają skutecznie wyrwać się ze spirali długów i odzyskać równowagę finansową, a także pełną wypłacalność. Na rynku funkcjonuje wiele firm i kancelarii doradzających na tej konkretnej płaszczyźnie. W pierwszej kolejności pomagają one klientowi ustalić całkowitą wysokość posiadanych przez niego zobowiązań, biorąc pod uwagę zarówno kredyty, jak i chwilówki, pojedyncze rachunki, czy zakupy na raty dokonane w sieci. Następnie proponują nadanie poszczególnym długom rangi ważności – jako pierwsze do spłaty powinny być oczywiście wyznaczone te z największym opóźnieniem.

Pozostałe pożądane działania to m.in.: negocjacje z wierzycielami (np. na temat obniżenia rat, czy wydłużenia terminu), opracowanie dokładnego harmonogramu spłat (uwzględniającego wymagania wierzycieli i realne możliwości finansowe dłużnika) oraz systematyczne, najlepiej comiesięczne regulowanie zobowiązań. To ostatnie zadanie wymaga oczywiście dużej dyscypliny i motywacji, ale jest tak naprawdę jedyną metodą na ostateczne rozwiązanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − pięć =