Na czym polega spedycja?

Na czym polega spedycja?

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy znaczny wzrost zapotrzebowania na usługi w zakresie zarówno krajowego, jak i międzynarodowego transportu towarów. Dlatego też niemal codziennie powstają nowe firmy spedycyjne, specjalizujące się w kompleksowym organizowaniu tzw. translokacji ładunków. Ich działalność obejmuje cały szereg niezbędnych czynności, takich jak choćby sporządzanie dokumentacji czy odprawa celna. Jeśli chcemy coś przewieźć drogą lądową, koniecznie powinniśmy się zapoznać z ofertą przedsiębiorstwa spedycyjnego:, dostępną na http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-ladowa/.

Najważniejsze jest zadowolenie klienta 

Zakres działalności firm funkcjonujących w branży spedycyjnej jest bardzo szeroki, gdyż i wymagania klientów są niezwykle urozmaicone. Można jednak wskazać na kilka istotnych czynności, które wchodzą w obręb tzw. spedycji właściwej. Zaliczamy do nich m.in.: przyjmowanie zleceń, dobór stosownego środka transportu, podpisywanie umów dotyczących przewozu, ubezpieczanie ładunków, przygotowywanie całej dokumentacji, odbiór przesyłek od nadawców i ich przekazywanie odbiorcom, a także wykonywanie koniecznych zadań w trakcie odprawy celnej.

Oprócz tego firmy spedycyjne zajmują się dodatkowo magazynowaniem towarów, przyjmowaniem opłat za ich dostarczenie pod wskazany adres, awizowaniem oraz przeprowadzaniem tzw. cesji praw do ładunków. Wykorzystywane środki transportu to w tym przypadku najczęściej statki towarowe (np. kontenerowce i rorowce), samoloty, wagony kolejowe oraz samochody ciężarowe z ciągnikiem siodłowym i specjalną naczepą (przystosowaną do rodzaju towaru). Jeśli np. interesuje nas spedycja morska Gdynia to miasto, w którym funkcjonuje co najmniej kilka dużych przedsiębiorstw dysponujących specjalistycznymi statkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + szesnaście =