Najpopularniejsze wykorzystanie tablic diodowych

Najpopularniejsze wykorzystanie tablic diodowych

Diody LED charakteryzują się niezwykle długą żywotnością i niskim zużyciem energii elektrycznej, dzięki czemu na dobre zadomowiły się w naszym życiu. Ich wykorzystanie jest praktycznie nieograniczone, począwszy od latarek, poprzez oświetlenie domu, światła samochodowe, sygnalizacje, aż po tablice diodowe. Jak wiadomo, reklama jest dźwignią handlu, szczególnie teraz, gdy konkurencja jest tak duża, że nie wystarczy oferować wysokiej jakości produkty lub usługi. Konieczne jest również poinformowanie potencjalnych nabywców o swojej ofercie. Jakie są główne zastosowania tablic diodowych? Do czego jeszcze można je wykorzystywać?

Niezastąpiona funkcja informacyjna

Tablice diodowe są oferowane w praktycznie każdej wielkości – od niewielkich modeli, poprzez średniej wielkości, aż po ogromne tablice, które zasłaniają całą ścianę. Po podłączeniu do komputera można zaprogramować je w taki sposób, aby wyświetlały różne informacje.

  • Najczęstsze wykorzystanie w przypadku sklepów to poinformowanie wszystkich zainteresowanych o godzinie otwarcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku lokalizacji obiektu w pobliżu zatłoczonego chodnika, przystanku autobusowego lub tramwajowego.
  • Niejednokrotnie właściciele sklepów przeceniają swoje produkty. W takiej sytuacji należy poinformować jak największą grupę ludzi o nowej ofercie, a wówczas szansa na sprzedaż znacząco wzrośnie.

Tablice diodowe mogą być z powodzeniem używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tych drugich, tablica musi cechować się nie tylko wyższą jasnością, ale również podwyższoną odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Co więcej, jeśli ma znaleźć się w pobliżu szczególnie niebezpiecznych miejsc, powinna być zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi powodowanymi przez wandali. Warto pamiętać, że przed wyborem konkretnego modelu należy wykonać pomiary, aby uniknąć sytuacji, w której tablica okaże się np. zbyt duża.

Tablice diodowe w sporcie

Wydarzenia sportowe rozgrywane z udziałem publiczności zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Aby kibice z każdego miejsca mogli szybko dostrzec aktualne wyniki, najczęściej wykorzystuje się duże tablice diodowe, charakteryzujące się szerokim kątem widzenia. Oprócz wyniku, na tablicy może być wyświetlany także aktualny czas, zmiany zawodników, nazwa drużyny oraz inne przydatne informacje. Rozwiązanie tego typu znacząco ułatwia organizację imprez sportowych. Tablice cechują się prostą i intuicyjną obsługą, a co najważniejsze, są mobilne i łatwe w montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 4 =