O tym musisz pamiętać, organizując roczek dziecka

O tym musisz pamiętać, organizując roczek dziecka

Pierwsze miesiące po pojawieniu się nowego członka rodziny zazwyczaj mijają bardzo szybko. Jeszcze chwilę temu trzymaliśmy na rękach noworodka, a teraz ten obchodzi już swoje pierwsze urodziny. Roczek jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny — w końcu to pierwsza tak ważna impreza w życiu dziecka. Aby takie przyjęcie pozostawiło po sobie wiele wspaniałych wspomnień i było piękną pamiątką, warto się do niego odpowiednio przygotować. O czym pamiętać przy organizacji wydarzenia urodzinowego? 

Lista gości, miejsce i czas przyjęcia

Pierwszym krokiem do organizacji udanej imprezy jest zaproszenie gości. W tym celu należy stworzyć odpowiednią listę, a następnie zamówić lub własnoręcznie wykonać zaproszenia. Nasz roczniak powinien przebywać w otoczeniu znanych mu osób, dlatego też powinniśmy skupić się na najbliższych krewnych — na przyjęciu nie może zabraknąć dziadków, rodziców chrzestnych oraz dzieci z rodziny w zbliżonym wieku. Poza listą gości należy pomyśleć także o miejscu przyjęcia, które także powinno być przyjazne dziecku. Mimo wielu kolorowych sal urodzinowych pierwsza impreza powinna odbyć się w domu, z którym dziecko jest już zaznajomione. Najlepszym dniem na wydarzenie będzie weekend, ponieważ wszyscy goście będą wypoczęci i skupią się wyłącznie na jubilacie. Godzinę przyjęcia warto dopasować do najmłodszych uczestników — najlepszym rozwiązaniem będzie czas po obiadowej drzemce.

Jak zadbać o wystrój i atrakcje?

Aby przyjęcie było klimatyczne i dobrze wspominane, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Można pomyśleć o motywie przewodnim, na którym będzie opierać się cały wystrój i związane z nim atrakcje. Wiele ciekawych, gotowych już propozycji możemy znaleźć na stronie https://www.bejbiparty.pl/. Dopasowane kolorystycznie ozdoby z motywami bohaterów z lubianych bajek sprawią, że dzieci będą zachwycone. Na ścianach nie może zabraknąć girland oraz kolorowych baloników. Warto pomyśleć także o urodzinowych talerzykach i kubeczkach, które nadadzą fajnego klimatu. Pierwsze urodziny dziecka muszą być także uwiecznione, więc przy okazji robienia pamiątkowych zdjęć można się także trochę rozluźnić. W tym celu warto zainwestować w ładne gadżety, w których będziemy pozować — kolorowe naszyjniki, kapelusze czy okulary sprawią, że goście poczują się swobodniej, a przy okazji będą mieć fajną pamiątkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dwa =