Odmładzanie skóry

Odmładzanie skóry

Zmarszczki na skórze to naturalna konsekwencja upływającego czasu. W zależności od rodzaju skóry, mimiki twarzy, trybu życia i sposobu pielęgnacji skóry mogą pojawiać w różnym czasie. Dbając o skórę twarzy można ten proces spowolnić poprzez odpowiednią pielęgnację, zdrowy styl życia, uprawianie sportów, zbilansowaną dietę, unikanie używek i odpowiednią ilość snu. Kosmetyki i medycyna estetyczna coraz skuteczniej potrafią zatrzymać czas i sprawić, że dłużej będziemy czuły się młodsze i piękniejsze.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

Stosować należy odpowiednie kremy, które zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy. Funkcją kwasu jest wiązanie wody, dlatego dostarczenie go w formie kosmetyków czy zastrzyków pod skórę powoduje lepsze nawilżenie skóry i mniej widoczne zmarszczki.

Botoks, inaczej toksyna botulinowa, wstrzykiwany jest pod skórę, powodując kontrolowane blokowanie połączeń nerwowych z mięśniami, co skutkuje rozluźnieniu mięśni i wygładzeniu skóry.

Mezoterapia igłowa to jeden z bardzo popularnych zabiegów na poprawę kondycji skóry. Do danej skóry dobiera się odpowiednie koktajle odżywcze i w małych dawkach wstrzykuje w skórę specjalnym pistoletem na głębokość 1-2 mm. W ten sposób składniki odżywcze mogą dotrzeć bezpośrednio do miejsc, które potrzebują odżywienia. Salon urody Poznań stosuje zabiegi mezoterapii, w których zastosowane substancje aktywne doskonale pobudzają procesy zachodzące w skórze, służące produkcji kolagenu i elastyny. W mezoterapii wykorzystuje się substancję kwasu hialuronowego, witamin A, C, E, składników pochodzenia naturalnego.

Więcej informacji o niej można znaleźć tutaj: http://shenti.pl/mezoterapia-iglowa/
Laser frakcyjny, z kolei, zmniejsza widoczność zmarszczek poprzez swoje działanie, które prowokuje skórę do wydzielanie kolagenu z upływem czasu coraz słabiej produkowanym przez skórę. Laser pobudza skórę do działania, dzięki czemu zwiększa się gęstość i jędrność skóry, a zmarszczki się spłycają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 3 =