Oznaki awarii wózków widłowych

Oznaki awarii wózków widłowych

Wózki widłowe to podstawowe maszyny wykorzystywane w magazynach, zakładach produkcyjnych, portach, hurtowniach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Są cenione ze względu na dużą funkcjonalność, ponieważ pozwalają sprawnie i szybko przewozić towary z miejsca na miejsce i układać je na półkach czy regałach. Niestety czasami ulegają różnego rodzaju awariom. W takiej sytuacji konieczne jest zawsze oddanie uszkodzonego pojazdu do profesjonalnego serwisu, w którym główną usługą jest naprawa wózków widłowych z użyciem odpowiednich i trwałych części. 

Najważniejsza jest właściwa eksploatacja sprzętu 

Do awarii wózków widłowych dochodzi najczęściej wskutek nieprawidłowego ich użytkowania, ewentualnie zużycia się poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Podstawowym problemem są trudności z opuszczaniem, a także podnoszeniem wideł, czyli kluczowej części maszyny. W tym przypadku zazwyczaj okazuje się, że uszkodzone zostały zawory lub złącza. Usterce mogą również ulec połączenia liniowe. Pojazd traci wówczas swoją moc, czego konsekwencją jest niemożność rozpędzania się do pożądanej prędkości. Inne powszechne awarie to uszkodzenie skrzyni biegów oraz kłopoty z układem kierowniczym albo jednostką napędową.

Ich typowym objawem jest niesprawny silnik, który pomimo prób nie uruchamia się. Nie wolno też bagatelizować choćby najmniejszych wycieków z układu hydraulicznego, bo może się to skończyć znacznie poważniejszymi uszkodzeniami. Poza tym dosyć często mamy do czynienia ze zużyciem się opon. Wynika to z faktu, że wózek widłowy jest eksploatowany każdego dnia przez wiele godzin. W takiej sytuacji niezbędna jest wymiana opon na nowe – kupimy je np. w tym miejscu: http://www.cetusgdynia.pl/opony/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =