Pellet – jakie ma właściwości i zastosowanie

Pellet – jakie ma właściwości i zastosowanie

Pellet należy do najwydajniejszej grupy paliw, które ogrzewają nasze mieszkania. Z racji na całkiem przystępną cenę oraz wyraźne właściwości proekologiczne polecany jest jako jeden z najlepszych modeli na opał. Jednocześnie jest to też surowiec w pełni odnawialny i produkowany być może praktycznie z każdych materiałów ulegających spalaniu. Oczywiście, mieszczących się w ramach norm wydanych przez Unię Europejską.

Czym właściwie jest pellet?

Pellet powstaje z wielu produktów. Niemniej jednak, najczęściej w jego produkcji stawia się na trociny, wiórki oraz inne drewnopochodne elementy. Materiały te charakteryzują się wysoką kalorycznością podczas ich spalania, co w konsekwencji prowadzi do lepszego i wydajniejszego ogrzewania. Ten model ogrzewania polecany jest do zastosowania we wszystkich tych miejscach, w których liczy się porządek oraz czystość.

Opał ten, w przeciwieństwie do węgla nie osadza się na ścianach i podłogach kotłowni, dzięki czemu bez problemu zachowamy określone standardy. Co więcej, spalając pellet nie będziemy zobowiązani do częstego pozbywania się popiołu, gdyż wytwarza się on w niewielkich ilościach.

Paliwo to składa się z biomasy, dzięki czemu jest przyjazne dla środowiska naturalnego, a także dla alergików. Pamiętajmy, aby przy zakupie tego opału precyzyjnie określić jego jakość (zwróćmy uwagę na kaloryczność i wilgotność). Jeśli chcemy zaopatrzyć się w pellet o jak najlepszej wartości, warto przejrzeć oferty sklepów w województwie łódzkim. Z racji na całkiem sporą konkurencję na tamtejszym terenie, możemy natrafić na interesujące oferty.

Artykuł przygotowany we współpracy z SAM-BUD-ROL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − pięć =