Plisy i moskitiery – jakie jest ich zastosowanie?

Plisy i moskitiery – jakie jest ich zastosowanie?

Komary to owady będące jedną z głównych przyczyn, dla których wielu ludzi nie może w pełni cieszyć się z mającej wkrótce nadejść wiosny oraz lata. Te małe, irytujące stworzenia wykorzystają bowiem niemal każdą okazję, aby dostać się do naszego domu i zakłócić nam spokojny, błogi sen. Można z nimi walczyć na różne sposoby, ale do najbardziej skutecznych należy zamontowanie w oknach moskitier albo plis. Jakie jest jeszcze ich inne zastosowanie?

Skuteczna ochrona przed owadami – to główna, ale nie jedyna zaleta

Moskitiery to siatki o drobnych oczkach, zrobione przeważnie z włókna szklanego w całości pokrytego PVC. Montuje się je zarówno w oknach, jak i drzwiach, głównie w celu zatrzymywania komarów i innych insektów (takich jak muchy czy meszki) przed przedostaniem się do mieszkania.

Pamiętajmy o tym, że im drobniejsze posiadają oczka, tym większą wykazują skuteczność i są bardziej odporne na uszkodzenia. Jeśli zależy nam na zakupie tego typu produktu, to powinniśmy zwrócić uwagę na moskitiery do okien w Poznaniu, które są chętnie wybierane przez klientów z całej Polski.

Z kolei plisy to nic innego jak rodzaj osłon okiennych, będących świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Pełnią bowiem – podobnie zresztą jak moskitiery – rolę ochronną, ale tym razem nie tylko przed owadami, lecz również przed promieniami słonecznymi. Są także doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Ponadto, stanowią specyficzną izolację termiczną i nie pozwalają na zbyt duże nagrzanie się danego pomieszczenia.

Podobnie dzieje się w chłodne dni, kiedy zatrzymują w mieszkaniu ciepłe powietrze i uniemożliwiają mu wydostawanie się na zewnątrz. Produkty te są wyjątkowo łatwo przesuwalne w pionie – działają zarówno w górę, jak i w dół, w przeciwieństwie do zwykłych rolet czy żaluzji. Warto zwrócić szczególną uwagę na plisy w Poznaniu, bo są piękne i jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × trzy =