Po czym poznać dobrej jakości pościel?

Po czym poznać dobrej jakości pościel?

Przeciętny człowiek przesypia około jedną trzecią całego życia. Aby zatem zagwarantować sobie optymalny komfort podczas nocnego wypoczynku, warto zainwestować nie tylko w odpowiednie łóżko, ale również porządną pościel. Kluczowe znaczenie ma oczywiście materiał, z którego została wykonana. Zdecydowanie najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdza się pościel ze stuprocentowej bawełny – mnóstwo tego rodzaju kołder i poduszek posiada w swojej bogatej ofercie firma hop design.

Przewiewność to jeden z najbardziej istotnych parametrów

Wspomniana we wstępie pościel bawełniana jest dostępna na rynku w różnych odsłonach – m.in. satynowej, adamaszkowej, flanelowej, batystowej, dżersejowej czy perkalowej. Niezależnie od typu tkaniny, wyróżnia się ona atrakcyjnym wyglądem i licznymi właściwościami prozdrowotnymi. Przede wszystkim pozwala ludzkiej skórze swobodnie oddychać, za co odpowiada wysoki poziom przewiewności włókien. Nadaje się więc znakomicie na każdą porę roku – zarówno upalne lato, jak i chłodną zimę.

Oprócz tego dzięki higroskopijności dobrze wchłania i odprowadza pot z powierzchni ciała, a ponadto jest wyjątkowo przyjemna w dotyku, odporna na uszkodzenia mechaniczne (przetarcia, rozerwanie itp) i antyalergiczna. Jak by tego było mało, łatwo ją utrzymać w należytej czystości – wystarczy co jakiś czas wyprać poszewki w zwykłej pralce automatycznej. Wszystkie wymienione powyżej właściwości powodują, że pościel wykonana z naturalnej bawełny zapewnia zdrowy i spokojny sen, a także z pewnością będzie służyła przez co najmniej kilka lat (spora oszczędność pieniędzy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 6 =