Praca dla Ukraińców – jak znaleźć legalne zatrudnienie w Polsce?

Praca dla Ukraińców – jak znaleźć legalne zatrudnienie w Polsce?

Na terenie Polski przebywa wielu obcokrajowców, którzy chcą się tu osiedlić na dłużej, w związku z czym poszukują odpowiedniego dla siebie zatrudnienia. Zależy im na znalezieniu legalnej pracy, która zapewni im nie tylko stały dochód, ale również prawo do różnych świadczeń. Mogą oni korzystać z dostępnych ofert odpowiadających ich oczekiwaniom.

Praca dla Ukraińców

Nasi wschodni sąsiedzi często kończą studia na polskich uczelniach i mają przygotowanie do podjęcia tu pracy. Niektórzy przybywają do Polski w ramach repatriacji a inni przyjeżdżają specjalnie w celu znalezienia zatrudnienia w wyuczonym w swoim kraju zawodzie. Z kolei polscy przedsiębiorcy poszukują osób na różne stanowiska, dobrze zmotywowanych do wykonywania powierzonych im zadań. Możliwość zapewnienia obustronnie korzystnej współpracy dają agencje pośrednictwa pracy. Zajmują się one przeprowadzaniem rekrutacji, w toku której określają kompetencje kandydatów i na tej podstawie przedstawiają im szereg ofert do wyboru.

Legalne zatrudnienie

Większość formalności może być załatwiona online. Na przykład na poszczególnej stronie http://www.laxowork.pl/znajdz-oferte-pracy/ przedstawione są aktualne oferty pracy możliwej do podjęcia w najbliższym czasie lub od zaraz. Podana jest lokalizacja firmy w konkretnej miejscowości lub w określonym rejonie. Przedstawiony jest zakres zadań oraz warunki pracy i możliwości rozwoju zawodowego. Zainteresowany ofertą kandydat wypełnia kwestionariusz aplikacyjny i w toku dalszych procedur następuje finalizacja zatrudnienia kandydata zaakceptowanego przez pracodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − jeden =