Problem z nietrzymaniem moczu – co pozwoli się czuć komfortowo?

Problem z nietrzymaniem moczu – co pozwoli się czuć komfortowo?

Problem z nietrzymaniem moczu dotyka bardzo wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przypadłość ta jest na tyle wstydliwa, że pacjenci bardzo często nie chcą mówić o niej nawet lekarzowi. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby nawet z tą dolegliwością móc cieszyć się życiem.

W jaki sposób radzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Na pojawienie się problemu z nietrzymaniem moczu wpływa bardzo wiele czynników. Może zostać ono wywołane przede wszystkim przebytymi ciążami oraz trudnymi porodami, nadwagą i otyłością, predyspozycjami genetycznymi, a także różnego rodzaju chorobami. Istnieje także kilka rodzajów nietrzymania moczu, a każde z nich charakteryzuje się innymi cechami.

Problem związany z naglącym nietrzymaniem jest wynikiem nadmiernej aktywności mięśni pęcherza. U pacjentów pojawia się nagła chęć oddania moczu nie tylko w dzień, ale również w nocy. Sposobem na radzenie sobie z nią są przede wszystkim środki ochronne, takie jak Tena majtki chłonne. Zapewniają one komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Najczęstszą formą tego schorzenia jest natomiast wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się podczas kichania, kaszlu lub aktywności fizycznej. Leczenie tego schorzenia powinno rozpocząć się przede wszystkim od zmiany trybu życia. Warto zadbać o prawidłową masę ciała, ponieważ utrata zbędnych kilogramów może skutecznie pomóc. Warto także ograniczyć spożywanie napojów, które nasilają chęć oddawania moczu, czyli przede wszystkim kofeiny oraz alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =