Proste sposoby na to, by mieć zadbane dłonie

Proste sposoby na to, by mieć zadbane dłonie

Zadbane dłonie to marzenie każdej kobiety. Przyjęło się, że dłonie to nasza wizytówka. Używanie silnych środków czyszczących, wysoka, jak i niska temperatura wpływa niekorzystnie na nasz wygląd. Latem jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne, które przyśpiesza starzenie się skóry. Zimą z kolei najczęściej dochodzi do przesuszenia naskórka. Jak pielęgnować dłonie, aby cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem przez cały rok?

Złuszczanie i nawilżenie

Gładka skóra jest zasługą pozbycia się martwego naskórka. Peeling można wykonać samodzielnie w domu, wykorzystując kupne kosmetyki, bądź też przygotowując domową mieszankę złuszczającą. Skóra dłoni jest bardzo delikatna oraz nie zawiera gruczołów łojowych, przez co jest narażona na wysuszenie. Codzienne nawilżenie to absolutna podstawa. Należy używać kremu po każdym myciu rąk. W celu wyrobienia nawyku kremowania warto umiejscowić tubki z mazią w całym domu – przy umywalce, na stoliku nocnym, przy komputerze. W ciągu dnia lepiej stosować delikatne kremy, na noc można pozwolić sobie na tłustszą formułę. Drogocenne składniki zawarte w kosmetykach Podopharm z całą pewnością polepszą wygląd dłoni.

Manicure i domowe spa

Przede wszystkim nie należy używać zmywaczu z acetonem. Efektowny manicure to nie tylko pomalowane paznokcie. Przed zabiegiem warto wymoczyć dłonie w wodzie wraz ze specjalną musującą kostką, czy też oliwą z oliwek. Można również wykonać kąpiel w parafinie, która poprawia stan paznokci. Profesjonalnymi cążkami do skórek pozbędziemy się zadziorek. Przed malowaniem warto zastosować odżywkę oraz bazę pod lakier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiemnaście =