Przebieg i koszt skalingu

Przebieg i koszt skalingu

Nieestetyczny kamień na zębach to prawdziwa zmora wielu Polaków. Z problemem tym mierzy się o najmniej 7 na 10 osób, a spora część z nich choruje nawet na groźną parodontozę. Istnieje jednak stosunkowo prosty zabieg stomatologiczny pozwalający całkowicie pozbyć się kamienia – jest nim tzw. skaling. Polega on na usunięciu twardej, osadowej płytki nazębnej za pomocą specjalnego aparatu dźwiękowego. Taką usługę oferuje m.in. dentysta w Poznaniu na Wildzie.

Piękny i zdrowy uśmiech na wyciągnięcie ręki

Kamień osadowy występujący na zębach jest siedliskiem bakterii i stanowi spore zagrożenie chorobotwórcze, dlatego warto co jakiś czas usuwać go w gabinecie dentystycznym (najlepiej co najmniej raz na rok). Dotyczy to w szczególności osób, które piją dużo kawy, pala papierosy albo niewystarczająco często lub w niewłaściwy sposób czyszczą zęby. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku poddanie się nowoczesnemu i bardzo skutecznemu zabiegowi skalingu. Przeprowadza go zawsze stomatolog przy wykorzystaniu urządzenia zwanego skalerem ultradźwiękowym. Działa on w taki sposób, że kruszy kamień i odpryskuje go od powierzchni zębów.

Cały proces bywa czasami nieprzyjemny i może trwać od trzydziestu minut do maksymalnie godziny – oczywiście zależy to w ogromnej mierze od ilości nagromadzonego osadu. W skrajnych przypadkach usuwa się go ręcznie za pomocą narzędzi w postaci dłut i frezów dentystycznych, ewentualnie z zastosowaniem metody chemicznej. Koszt zabiegu nie jest nadmiernie wysoki, dlatego mogą sobie na niego pozwoli w zasadzie wszyscy. Standardowa cena odkamieniania zębów wynosi średnio od 100 zł do kilkuset zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + cztery =