Przyciemniane szyby – gdzie się sprawdzą?

Przyciemniane szyby – gdzie się sprawdzą?

Przyciemnianie szyb można wykorzystać w bardzo wielu miejscach i sytuacjach. Najczęściej używamy tego zabiegu w stosunku do szyb samochodowych, ponieważ możemy dzięki temu polepszyć wygląd auta. Można jednak przyciemnić również szyby w domowych oknach, co będzie bardzo dobrym wyjściem jeżeli mamy mieszkanie od południowej strony. Sprawdzamy jakie zalety posiada przyciemnianie szyb oraz czego można użyć do tego celu. Kupować oryginalne przyciemnione szyby, użyć folii, a może zdecydować się na technologię natryskową?

Samochód osobowy

Przyciemnione okna kojarzą nam się głównie z bardziej luksusowymi samochodami. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy kupować auta za sto tysięcy, by móc sobie na taką opcję pozwolić. Możemy zakupić oryginalne szyby przyciemnione, jeżeli były dostępne dla naszego modelu pojazdu. Jeśli jednak takich nie ma na rynku, bądź są wyjątkowo drogie, możemy użyć specjalnej folii. Można ją kupić np. na stronie http://foliggo.com/oferta/folie-samochodowe/. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami można przyciemnić szybę tylną oraz boczne w tylnych drzwiach.

Domowe okna

Posiadanie południowego mieszkania, które okna zawsze wychodzą na nasłonecznioną stronę, może być problematyczne. Warto wtedy zdecydować się na przyciemnione lub atermiczne szyby okienne. Ich główną zaletą jest utrzymywanie sporej części energii słonecznej, która inaczej docierały do wnętrza pomieszczeń, nadmiernie je nagrzewając. Oczywiście i tutaj możemy użyć specjalnej folii, które są przeznaczone do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =