Rehabilitacja w domu

Rehabilitacja w domu

Rehabilitacja to zespół bardzo ważnych działań mających na celu odzyskanie sprawności lub polepszenie stanu zdrowia i możliwości ruchowych. Dzięki odpowiednio prowadzonej terapii możliwe jest również zminimalizowanie lub całkowite ograniczenie bólu, a także zahamowanie rozwoju poszczególnych dysfunkcji. Metody działania oraz wykonywane ćwiczenia rehabilitacyjne powinny być ściśle dopasowane do rodzaju zaburzenia, jak również możliwości, umiejętności i stanu zdrowia pacjenta. Jakie ćwiczenia i przyrządy wykorzystać w rehabilitacji domowej? Które z narzędzi umożliwi wykonywanie profesjonalnej gimnastyki?

Narzędzia wykorzystywane do rehabilitacji domowej

Skompletowanie odpowiednich narzędzi sportowych, które można wykorzystać w domu znacznie usprawni proces rekonwalescencji. Dzięki dobrze zorganizowanemu zapleczu możliwe będzie wykonywanie planu terapeutycznego zgodnie z zaleceniami specjalisty. Jednymi z najbardziej pożądanych sprzętów są drabinki rehabilitacyjne. Odpowiednie ich zamontowanie pozwoli wykonywać aktywności zarówno w siadzie, zwisie czy podparciu. Przy użyciu tego narzędzia możliwe jest korygowanie wad postawy, odpowiednie rozciągnięcie mięśni i ścięgien, budowanie siły mięśniowej czy wykonywanie gimnastyki ogólnoustrojowej.

Kolejnym narzędziem, które powinno znaleźć się w asortymencie osoby z potrzebami rehabilitacyjnymi, jest materac lub mata do ćwiczeń. Dzięki niej ćwiczenia będą wykonywane w sposób komfortowy i wygodny. Podczas ćwiczeń możliwe jest przyjmowanie na tym elemencie pozycji siedzących, leżących, jak również stojących. Ważnym elementem wyposażenia jest również drążek do ćwiczeń gimnastycznych. Wykonywanie poszczególnych ruchów na tym elemencie pozwoli zbudować siłę mięśniową, jak również usprawnić cały organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × pięć =