Roleta czy firana – co lepiej pasuje do okna balkonowego?

Roleta czy firana – co lepiej pasuje do okna balkonowego?

Czy przed Tobą wykończenie mieszkania? Czeka Cię generalny remont? Jednym z problemów w takiej sytuacji jest dobór gustownej osłony okna balkonowego. Do wyboru mamy klasyczne lecz kłopotliwe firanki oraz rolety. Co wybrać? Ten poradnik pozwoli zadecydować w tym niełatwym wyborze.

Okno balkonowe – z prześwitem czy bez?

Firanki są zdecydowanie konwencjonalnym rozwiązaniem. Kojarzą się one z mieszkalnictwem lat dziewięćdziesiątych. Duża przepuszczalność światła, zwiewność materiałów, ale też konieczność ciągłego prania ze względu na smog i zwierzęta w domu, czy duża widoczność z zewnątrz. Firany, w szczególności nad oknem balkonowym, są po prostu niepraktyczne i zawadzają. Co gorsza mogą się spruć lub wyskoczyć z uchwytów przy otwieraniu okna. Jakie rozwiązanie w takiej sytuacji? Może roleta na balkon jest dobrym patentem?

Rolety – jakie wybrać?

Jeżeli zostały wybrane rolety, czas na decyzję o ich rodzaju. Do rodziny tych przesłon okiennych należy szeroka gama produktów. Dla chcących zachować przepustowość światła, ale również swobodę i dyskrecję, idealnie nadadzą się rolety dzień i noc. Nowoczesnym rozwiązaniem są dostępne w różnych kolorach plisy, które pasują do nietuzinkowych wnętrz. Oprócz walorów estetycznych, rolety mogą również dbać o ciepło mieszkania, ulepszając jego termoizolację Gdy żadne standardowe rozwiązanie nie jest zadowalające, można z łatwością zamówić rolety na wymiar. Pełna oferta znajduje się na stronie https://rolety24.net/.  Zabezpiecz swoje okno balkonowe i zadbaj o swój komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =