Rolety rzymskie i firany – które rozwiązanie sprawdzi się w salonie?

Rolety rzymskie i firany – które rozwiązanie sprawdzi się w salonie?

Osłony okienne pełnią nie tylko funkcję estetyczną w naszych domach, odpowiadają również za względy praktyczne. Umieszczamy je w różnych pomieszczeniach w naszym domu, w zależności od potrzeb oraz indywidualnych warunków panujących w każdym z nich. Przyjrzyjmy się bliżej salonowi, czyli pokojowi, który pełni rolę miejsca scalającego więzy rodzinne, spotkań z przyjaciółmi, spędzania wolnego czasu i przestrzeni relaksu. Jaki rodzaj osłon wybrać w tym pomieszczeniu? I dlaczego?

Trudny wybór

Rolety rzymskie to bardzo gustowny dodatek, który z całą pewnością ozdobi salon. Do wyboru np. na http://jasimalgosia.eu mamy modele, które można zamontować na całą szerokość okna lub tylko jedno skrzydło, by swobodnie móc uchylać każdą z części. Ten rodzaj osłony pięknie się marszczy przez co wielu porównuje go właśnie z firaną. Oprócz swojej funkcji ozdobnej doskonale też chroni przed wpadaniem do pomieszczenia światła, szczególnie jeśli zdecydujemy się na ciemniejsze odcienie. Przy jej zastosowaniu spokojnie można oglądać telewizor bez obaw o jaśniejsze plamy i niewidoczny od nadmiaru promieni słonecznych ekran.

Z kolei firany wybierane są przede wszystkim ze względu na ich funkcję dekoracyjną. Zapewniają ją różnorodne fasony, modele różniące się nie tylko materiałem, sposobem upięcia, ale też deseniem czy kolorem, a także dodatkowymi zdobieniami w postaci haftów czy koronek.
Wybór naprawdę może być trudny, ale zależy przede wszystkim od stylistyki wnętrza i indywidualnych preferencji. Jeżeli chodzi o eurofirany Szczecin oferuje wiele miejsc z ich różnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 16 =