Skarpety czy zakolanówki – praktyczny ubiór z myślą o nogach

Skarpety czy zakolanówki – praktyczny ubiór z myślą o nogach

Kiedy na zewnątrz robi się coraz chłodniej, powinniśmy pomyśleć o naszym zdrowiu. Ochronę przed przeziębieniem zapewni nam zdrowa dieta, a w niej mnóstwo witamin. Możemy też wspierać się domowymi sposobami m.in. czosnkiem, herbatą z miodem lub sokiem malinowym. Równie ważna jest zmiana garderoby. Powinniśmy wyjąć z szafy grube swetry, czapkę, szalik, a niezastąpione latem stopki zamienić na grube skarpetki i zakolanówki.

Jak dopasować skarpety?

Grube skarpetki wyprodukowane z oddychającego materiału zapewnią naszym stopom ciepło, a zarazem przewiewność. Skarpetki będą pasowały nam do bardziej sportowych stylizacji. Chociaż schowane w kozakach sprawdzą się też w połączeniu z eleganckim płaszczem i spódnicą. Zimowe skarpety dopełnią nasz ubiór, wiele z nas decyduje się na intensywne kolory i nieokiełznane wzory. Zwłaszcza w czasie Bożego Narodzenia i Walentynek warto nosić śmieszne skarpetki ze sklepu odzieżowego czy butiku. Skarpetki te w pierwszym przypadku ozdobione będą mikołajami, bałwanami, bombkami, śnieżynkami, a także reniferami i mnóstwem innych kształtów symbolizujących święta zaś skarpety walentynkowe ozdobione będą sercami i amorkami. 

Czy warto nosić zakolanówki?

Alternatywą dla skarpetek są zakolanówki. Niegdyś kontrowersyjne, teraz coraz częściej noszone przez kobiety. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Pozostając w domu lub wychodząc na miasto, możemy pokusić się o ich wełnianą wersję. Czarne zakolanówki sprawdzą się w klasycznych stylizacjach, połączonych z eleganckimi sukienkami i płaszczem. Aby zapewnić naszym nogom dodatkowe ciepło, warto założyć pod podkolanówki przezroczyste czy rajstopy z lycrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 4 =