Skuteczne metody ochrony towaru w transporcie

Skuteczne metody ochrony towaru w transporcie

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój branży transportowej. Firmy z tego obszaru muszą ze sobą rywalizować na trudnym i mocno konkurencyjnym rynku, dlatego coraz częściej dbają nie tylko o terminowość dostarczania przesyłek, ale również o ich właściwe zabezpieczanie. Trzeba bowiem wiedzieć, że towar podczas przewożenia do miejsca docelowego jest narażony na różnego rodzaju wstrząsy, uderzenia, działanie wysokiej lub niskiej temperatury, zgniecenie i upadki z wysokości.

Plomby i odpowiednie opakowania to podstawa bezpieczeństwa

Firmy transportowe często stosują w celu ochrony towarów specjalne naklejki (środek informacyjny, ale nie zapobiegawczy), a także takie produkty, jak chociażby plomba butelkowa (kontenery), kablowa (w postaci kłódki) czy sztabowa. Nie są to oczywiście jedyne formy zabezpieczeń, równie ważny jest bowiem dobór odpowiedniego opakowania.

Tę rolę mogą pełnić zwykłe pudełka z tektury falistej, pudełka z tzw. owijką (nadające się zwłaszcza na produkty łatwe do pakowania i płaskie, takie jak płyty, książki czy gry komputerowe), koperty bąbelkowe (na drobne przedmioty i akcesoria, również te delikatne), kartony na butelki (wino, piwo i inne napoje), tuby oraz długie kartony (idealne do wysyłki plakatów, tapet i wszelkich materiałów drukowanych), a także skrzynie (na owoce i warzywa) czy kontenery paletowe.

Warto podkreślić, że każdy towar umieszczony w dowolnym opakowaniu powinien zostać dodatkowo zabezpieczony poprzez owinięcie go folią bąbelkową, obłożenie styropianem albo innym wypełniaczem. Jeśli jest duży i mieści się w skrzyni albo kontenerze, warto go też przymocować do paki pojazdu za pomocą specjalnych pasów. Duży wybór takich zabezpieczeń dostępny jest na https://andpol.poznan.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + trzynaście =