Sposoby na tanie zakupy

Sposoby na tanie zakupy

Oszczędnie i tanio – o „mądrych” zakupach spożywczych
Czasem zdarza się, że kupujemy kilka produktów, a na kasie pojawia się kwota dwu-trzy cyfrowa. Poniżej przedstawione zostanie kilka rad, które pomogą zaoszczędzić i sprawić, że nasze konto bankowe nie będzie świeciło pustkami pod koniec miesiąca.

  1. Lista zakupów
    Gdy wchodzisz do sklepu nie wiedząc konkretnie co potrzebujesz, bierzesz więcej rzeczy mówiąc „a bo może się przyda” a produkt stoi w szafce kilka miesięcy i w efekcie końcowym zostanie wyrzucony jak tylko jego termin ważności zostanie przekroczony lub nie będzie nadawał się dłużej do użytku. Aby tego nie doświadczyć przyda się napisanie listy zakupów zanim wyprawimy się do sklepu. Zaoszczędzi to nam zarówno czas spędzony w sklepie, gdyż wejdziemy po konkretne rzeczy oraz pieniądze, bo weźmiemy tylko to, czego potrzebujemy ( warto zorientować się, czy coś znajdujące się na liście jest dostępne w cenie promocyjnej).
  2. Gazetki Promocyjne
    Dostępne również w formie wirtualnej, przykładem mogą być Netto gazetka lub dostępne w sieci drogerii Rossmann: https://rossmann.gazetkapromocyjna.com.pl/. Zawierają one oferty promocyjne, pozwalają zobaczyć jakie produkty obecnie posiadają obniżoną cenę. Mogą być pomocne przy tworzeniu listy zakupów przed wyjściem do sklepu.>
  3. Kluby partnerskie i programy lojalnościowe
    Większa część sklepów posiada tzw. programy lojalnościowe. Benefitów dla klientów jest całkiem sporo, najczęściej polegają na zbieraniu punktów za zakupy, które można wymienić na nagrody materialne, dostać rabat podczas robienia zakupów ( np. 15% rabatu od ceny za zakupy) lub nawet kupić produkt za połowę jego ceny, gdy jesteśmy członkami takiego klubu i z niego korzystamy. Zwykle nasz wkład w uczestnictwie polega na wypełnieniu dokumentu, nie ponosimy żadnych kosztów przy dołączeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × trzy =