Sposoby na uatrakcyjnie czasu dziecku podczas deszczowej pogody

Sposoby na uatrakcyjnie czasu dziecku podczas deszczowej pogody

W trakcie deszczowej pogody dzieci zazwyczaj siedzą w domu. Warto wówczas zagwarantować im rozrywkę na wysokim poziomie i w odpowiedni sposób zagospodarować czas wolny, tak aby nadmiernie się nie nudziły. Doskonałym pomysłem jest np. wspólne śpiewanie prostych, ale niezwykle melodyjnych piosenek. Mnóstwo interesując utworów z podkładem tekstowym oraz muzycznym znajdziemy na https://www.lulanko.pl/blog/piosenki-dla-dzieci/sto-lat.

Nasze zaangażowanie i kreatywność to klucz do sukcesu 

Jedną z najprostszych, a jednocześnie bardzo atrakcyjnych czynności polecanych w deszczowy dzień jest rysowanie. Wystarczy zwykły blok z białymi kartkami oraz zestaw kredek, farb albo cienkopisów. Najlepiej zaproponować maluchowi narysowanie kogoś z rodziny, domu czy ukochanych bohaterów bajek. Można też z powodzeniem zająć się wspólnym lepieniem różnorodnych przedmiotów z plasteliny, masy solnej, ewentualnie modeliny.

Obie wymienione formy zabawy charakteryzują się dużą kreatywnością i w znacznym stopniu rozwijają u dziecka wyobraźnię. Godne polecenia jest ponadto układanie klocków i konstrukcji z kartonów, a także składanie origami, czyli niewielkich figurek z papieru (zazwyczaj w kształcie zwierzątek). Z nieco większymi maluchami warto natomiast pograć w gry słowne i pośpiewać. W tym drugim przypadku piosenka Kundel Bury nadaje się idealnie do wspólnego wykonywania, ponieważ posiada proste do nauki słowa i jest niezwykle melodyjna (łatwo wpada w ucho). Pozostałe wartościowe zabawy to m.in. gra w chowanego i w gumę, pieczenie ciasteczek czy teatrzyk lalkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + czternaście =