Studiowanie w UK – jak się przygotować?

Studiowanie w UK – jak się przygotować?

Studiowanie za granicą coraz bardziej kusi młodych Polaków. Kolejne pokolenia są odważniejsze w podejmowaniu takich śmiałych kroków, nie obawiają się wyzwań, cenią sobie natomiast perspektywy dawane przez dyplomy najlepszych europejskich uczelni. Wielu wybiera Wielką Brytanię, ponieważ tamtejsze uniwersytety rzeczywiście cieszą się światowym uznaniem. Jednak studiowanie w zupełnie nowym otoczeniu, z dala od domu i w obcym języku, nie jest łatwe. Jak się do tego wyzwania przygotować?

Język na pierwszym planie

Bez względu na to, czy ktoś wybierze zarządzanie studia w Anglii czy jakiś inny kierunek, warunkiem podjęcia nauki na Wyspach jest znajomość języka angielskiego. Nie wystarczy dobrze czuć się w mowie i piśmie, trzeba to także udowodnić podczas testu IELTS. Można do niego podejść w każdym większym mieście.

Błędem jest natomiast przekonanie, że wyłącznie osoby biegle posługujące się angielskim mają szansę uzyskać wynik pozytywny takiego egzaminu. Radzą sobie nawet średniozaawansowani. Przygotowanie językowe trzeba natomiast rozpocząć co najmniej kilka lat przed planowanymi studiami. Na ostatnią chwilę nie zdoła się nadrobić zaległości.

Dotychczasowe wyniki w nauce

Jak wspomniano angielskie uczelnie cieszą się ogólnym poważaniem, przez co nie narzekają na brak chętnych. Skoro mogą wybierać wśród szerokiego grona kandydatów, stawiają na tych najlepszych. Jeżeli komuś marzą się studia kosmetologia w Anglii, powinien przyłożyć się do nauki. Najlepiej zadbać o to możliwie wcześnie, gdyż podobnie jak w przypadku umiejętności językowych, wieloletnich braków w wiedzy nie da się uzupełnić w ciągu jednego semestru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + sześć =