Styl retro – jakie wyposażenie można kupić do staroświeckiego domu?

Styl retro – jakie wyposażenie można kupić do staroświeckiego domu?

Urządzasz dom lub mieszkanie w stylu retro? Jeżeli tak, to fotel glamour będzie niezbędnym wyposażeniem Twojego salonu. Co jeszcze warto kupić, aby nadać wnętrzu bardziej staroświecki charakter? Jakie meble i dodatki sprawdzą się najbardziej?

Fotele i kanapy podstawą retro klimatu

W domu retro świetnie sprawdzą się duże, drewniane meble. Klasycznym przykładem wyposażenia retro wnętrza będzie potężne biurko w kolorze ciemnego drewna. Dobrym tłem do takiego biurka będą szafki tworzące bibliotekę oraz piękny kominek. W salonie świetnie będą się prezentowały fotele barokowe, które przykładowo można znaleźć w sklepie internetowym https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Fotele_Fotel-barokowy-349.html. Pięknie wykonany fotel czy kanapa mogą całkowicie odmienić wnętrze. Często zajmują one dość dużą część powierzchni i swoim stylem przyciągają wzrok, dlatego z pewnością zostaną zauważone przez gościa. 

W domu retro w sypialni pięknie będzie się prezentować potężne łóżko z baldachimem oraz duże komody i szafy. Jadalnia powinna być wyposażona w długi stół, a krzesła również powinny nawiązywać do baroku. Przy stylu staroświeckim warto zadbać o to, by nie zdradziły nas nowoczesne szczegóły. Dobrze byłoby, gdyby wazony, lampy, żyrandole, książki w biblioteczce firanki czy zastawa również kojarzyły się z retro. Dzięki temu całe mieszkanie będzie spójne stylowo. Szukając inspiracji warto przejść się do muzeum lub obejrzeć stare fotografie dawnych domów w Internecie. Obecnie w sklepach meblowych znajdziemy wiele ciekawych akcesoriów nawiązujących do stylu z tamtego okresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dziewięć =