Stylowy ogród – o jakie dodatki zadbać?

Stylowy ogród – o jakie dodatki zadbać?

Aranżacja ogrodu potrafi być prawdziwym wyzwaniem. W stylowym ogrodzie, oprócz pięknych kwiatów i zadbanych roślin, warto zadbać o ciekawe i  praktyczne dodatki. Ozdoby ogrodowe to wspaniałe źródło inspiracji, które przy okazji sprawią, że spędzony w nim czas będzie jeszcze przyjemniejszy i bardziej relaksujący. Jak dobrać odpowiednie dodatki do ogrodu?

Dodatki do małego ogrodu

Najważniejsze w małym ogrodzie jest to, aby nie przesadzić z nadmiarem ozdób. Jeśli wybierzemy za dużo dodatków, do tego każdy w innym stylu, to możemy uzyskać jedynie wrażenie kiczu i przesytu. Z małego ogrodu warto uczynić miejsce przytulne. Świetnym pomysłem będzie zastosowanie delikatnych girland świetlnych, które wieczorami budują niesamowity, nieco romantyczny klimat. Jeśli lubisz spędzać wieczory w ogrodzie, pomyśl o drewnianym lub wiklinowym koszu, w którym schowamy koce i poduszki – to właśnie one ochronią nas przed zimnem. Możemy również pomyśleć o drobnym karmniku dla ptaków. Pamiętajmy jednak o tym, aby trzymać się jednego stylu, by uniknąć wrażenia bałaganu.

Aranżacja dużego ogrodu

Duży ogród daje nam sporo możliwości i pozwala nieco zaszaleć. Fantastycznym pomysłem jest huśtawka ogrodowa, która zapewni nie tylko rozrywkę, ale też wrażenie lekkości. Innym pomysłem są solidne donice dekoracyjne. W dużym ogrodzie nie ogranicza nas przestrzeń – możemy postawić nawet na duże, ale zarazem eleganckie donice. Na stronie https://www.wiklinowy-ogrod.pl/donice-ogrodowe-c-85_86.html możemy wybierać spośród pięknych donic wiklinowych w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujemy je do swojego ogrodu. Mając do dyspozycji dużą przestrzeń, możemy pozwolić sobie na urocze oczko wodne, przy którym warto postawić wygodną ławkę – jest to świetny sposób na spędzenie popołudnia z herbatą w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =