Sztukateria – sposób na oryginalny wygląd domu

Sztukateria – sposób na oryginalny wygląd domu

Od kilku lat w naszym kraju panuje moda na dekorowanie domów jednorodzinnych sztukaterią. To pojęcie obejmuje rozmaite elementy, wykonane najczęściej ze specjalnej odmiany styropianu – polistyrenu ekstrudowanego (ewentualnie z gipsu). Ich zastosowanie pozwala na szybką modyfikację aranżacyjną zarówno pomieszczeń wewnętrznych, jak i całej elewacji.

Rozwiązanie tanie, a jednocześnie bardzo stylowe

Do sztukaterii zaliczamy przede wszystkim listwy (przypodłogowe, elewacyjne i podparapetowe), łuki, pilastry, wsporniki, bonie narożne, plafony, konsole, fasety podsufitowe oraz rozety. Wszystkie wymienione elementy charakteryzują się dużą lekkością i elastycznością, co w znacznym stopniu ułatwia ich montaż. Nie są drogie, dlatego prawie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Najważniejsze jest jednak to, że umożliwiają ekspresową zmianę całego wystroju poszczególnych pomieszczeń w taki sposób, aby prezentowały się one wyjątkowo oryginalnie oraz stylowo.

Jeśli zdecydujemy się już na metamorfozę swojego domu, to mnóstwo atrakcyjnych konstrukcji sztukateryjnych znajdziemy w asortymencie sklepu online: https://www.styrostyl.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwanaście =