Tapicerowane czy skórzane – na które meble się zdecydować?

Tapicerowane czy skórzane – na które meble się zdecydować?

Fotele, sofy, krzesła – to meble użytkowe, bez których trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie gospodarstwa domowego.
Na rynku znaleźć można bogaty wachlarz propozycji – są to zarówno klasyczne meble tapicerowane, jak i skórzane lub wykonane z materiałów skóropodobnych.

Meble dopełnieniem stylizacji

Urządzanie domu – wbrew pozorom – wymaga czasu i wysiłku. Priorytetem jest w tym przypadku oczywiście gust właścicieli, nie mniej jednak w wielu przypadkach pojawia się pytanie, czy wybrać meble skórzane czy też tapicerowane? Wykonane ze skóry fotele i sofy prezentują się okazale i bardzo wyjątkowo, dając tym samym wyraz estetycznego smaku domowników.

Niepodważalną zaletą tego typu propozycji jest także łatwe utrzymanie czystości oraz właściwości hypoalergiczne – śmiało można więc stwierdzić, że meble ze skóry idealnie sprawdzą się w domu użytkowanym przez alergików. Przedmiotowe propozycje doskonale współgrają ze stylowymi aranżacjami, dopełniając urok umieszczanych w salonie antyków.

Meble tapicerowane – wygodne ciepło

Takie meble często kojarzone są z przysłowiowym siedliskiem kurzu i roztoczy, dlatego też tego typu rozwiązań zdecydowanie powinny unikać osoby borykające się z katarem siennym, stanowiącym efekt reakcji alergicznej. Nie oznacza to jednak, że tapicerowane fotele czy sofy należy wysłać do lamusa – rzeczywistość dowodzi, że są to rozwiązania wygodne, miękkie i nade wszystko ciepłe.

Wymagają one co prawda regularnego odkurzania i czyszczenia, nie mniej jednak zapewniają optymalny komfort użytkowania. Mogą być one łączone zarówno ze stylizacjami klasycznymi, jak i nowoczesnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 18 =