Techniki malowania paznokci

Techniki malowania paznokci

Biorąc pod uwagę różne marki i techniki, świat paznokci staje się coraz bardziej skomplikowany. Warto więc trochę się z nim zapoznać.

 

1.  Żel UV Soak-OffStworzony
został jako alternatywa dla twardych, kolorowych żeli, które wymagają polerowania i długiego procesu usuwania. Są nakładane za pomocą specjalnego pędzla i utwardzane za pomocą lampy ultrafioletowej. Chociaż możesz to zrobić w domu, możesz też zdecydować się na profesjonalną usługę w salonie.

2. Żel Soak-Off UV/LED
CND zmieniło kolorową grę w żelu po wydaniu Shellac. Produkt, który stosuje się jak lakier i nosi jak żel, ma również łatwiejszy proces usuwania. Jest to również żel wygładzający, utwardzony LED lub UV. W tej kategorii pojawiły się innowacje w wersjach, które nie wymagają podstawowej powłoki lub nawierzchniowej. W przeciwieństwie do żeli wygładzających, istnieją wersje konsumenckie.

3. Żel hybrydowy
Ponownie CND jest innowatorem w tej kategorii. Żelowe hybrydy łączą najlepsze cechy żelu i tradycyjnego lakieru do paznokci. Hybrydy żelowe mają szybki czas schnięcia, błyszczące wykończenia i długotrwałe zużycie. Można je łatwo nałożyć i usunąć jak tradycyjny lakier do paznokci. Nie trzeba jednocześnie użyć lampy LED lub UV. Unikalnym aspektem jest wymagana, aktywowana, naturalna warstwa wierzchnia, która umieszczona została w solidnej butelce, blokującej ekspozycję na światło. Podczas gdy, produkt sam schnie, bez światła, warstwa wierzchnia twardnieje podczas naturalnej ekspozycji na światło, aby chronić jego lakier i wydłużyć jego zużycie.

4. Aktywowane promieniowaniem UV TOP Coats
Odmiana żelowych lakierów, są indywidualnymi, aktywowanymi promieniowaniem UV wierzchnimi warstwami. Te nawierzchniowe warstwy szybko schną, nie wymagają stosowania lampy UV lub LED i twardnieją w miarę upływu czasu dzięki naturalnej ekspozycji na promieniowanie UV. Bonusem jest to, że dobrze współgrają z każdym lakierem do paznokci.

5. Żelowe lakiery
Cechami charakterystycznymi są żelowe zużycie i połysk. W przeważającej części, te „żelowe” produkty mają grubszą, samopoziomującą się formułę, podobnie jak wzmacniająca wersja kremowo-żelowych lakierów. Obiecują połyskliwy, poduszkowy wygląd lakieru żelowego i dłuższe zużycie.

6. Lampy UV i LED
Lampa UV jest prostym urządzeniem, elementarna konstrukcja urządzenia obejmuje korpus, wewnątrz znajdują specjalne lampy, a na zewnątrz deska rozdzielcza. Niektóre wersje oferują timery, wentylatory, powierzchnie lustrzane, wysuwane panele i inne przydatne elementy, ale zasady działania nie zostaną zmienione. Lampy LED są stosunkowo łatwe i niedrogie w utrzymaniu. Prawidłowo utwardzają lakiery LED i Shellac. Nie ulegają przegrzaniu. Przeznaczone są zarówno do manicure, jak i pedicure.

Artykuł napisany we współpracy z Profryzjer – sklepem kosmetycznym i fryzjerskim.

Interesuje Ciebie profesjonalna suszarka do włosów? Sprawdź ofertę sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − sześć =