Uniwersalne dekoracje – świeczki

Uniwersalne dekoracje – świeczki

Różnorodne przedmioty, którymi dekoruje się przestrzenie w domu często są uzupełnieniem całego wystroju, a nawet podstawowymi elementami nadającymi wyglądu. Chętnie wybieraną opcją są świeczki oraz dodatki do nich jak świeczniki. Bardzo duży wybór kształtów, zapachów oraz kolorów jest inspiracją do tworzenia niezwykłych kompozycji przyciągających wzrok i podkreślających wybrany styl we wnętrzu.

Nadawanie charakteru pomieszczeniom

Ustawianie świec w różnych kształtach w strategicznych miejscach, jak np. kąty półek, może nadawać wyrazu nawet stonowanemu wnętrzu. Świece stożkowe z zatopionymi w środku liśćmi, kryształkami czy innymi dekoracjami, będą ciekawszą alternatywą dla zwykłych, a dodatki zapachowe w tych przedmiotach, rozniosą ulubione nuty. Wieczorne rozpalanie pozwoli się zrelaksować jednocześnie nadając ciepła pomieszczeniu. Natomiast świece wykonane z naturalnych składników oraz zamknięte w szkle nadawać się będą do ustawiania w bardziej wymagających miejscach.

Czy świeczniki są modne?

Obecność w sklepach coraz to ciekawszych modeli świeczników sprawia, że są dodatkowymi elementami wystroju. Te wysokie, kute z metalu i ciężkie będą pasować do wnętrz z mocniejszymi akcentami, a lekkie szklane kule do eleganckich przestrzeni. Zamknięcie świeczek w dużych kolorowych kielichach rozświetli nudne pomieszczenie i nada mu uroku. Nowoczesne świeczniki coraz częściej wykorzystywane są również w przestrzeni publicznej jak kawiarnie czy restauracje. Warto zauważyć, że świece oraz świeczniki są przeważnie niezbyt drogimi dekoracjami, dzięki temu można często zmieniać wygląd wnętrza za ich pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + dwanaście =