Villeroy & Boch – marka, która tworzy historię

Villeroy & Boch – marka, która tworzy historię

Historia firmy sięga XVIII wieku i niewielkiej miejscowości Audun-le-Tiche w Lotaryngii. To właśnie tam, w 1748 roku François Boch – odlewnik pracujący na królewskim dworze, rezygnuje z dotychczasowego zajęcia na rzecz produkcji porcelany. Wraz z synami rozpoczyna produkcję ceramicznej zastawy i akcesoriów. W ciągu dwudziestu lat fabryka zyskuje miano Królewsko-Cesarskiej Manufaktury ciesząc się uznaniem coraz większej liczby klientów. W tamtym okresie na zastawach stołowych pojawia się rodzinny herb Marii Teresy zachwyconej ceramicznymi produktami.

Druga z założycielskich rodzin to rodzina Villeroy, której jeden z członków – Nicolas – w 1791 roku, w miejscowości Wallerfangen nad rzeką Saarą zakłada firmę produkującą wyroby garncarskie. Fuzja obu firm ma miejsce w 1836 roku. I taki jest początek Villeroy & Boch.

Kilkadziesiąt lat później firma zaczyna w swojej fabryce w Mettlach produkować płytki ceramiczne, a następnie urządzenia sanitarne. I tak, od 1870 roku płytki – łatwe do utrzymania w czystości – zaczynają zdobić miejskie łaźnie, a w 1899 roku firma jako pierwsza rozpoczyna produkcję urządzeń sanitarnych, tj. toalet.

W latach 70. XX wieku Villeroy & Boch przy współpracy z projektantem Luigim Colanim tworzy kolekcję produktów, dzięki której zmienia się funkcjonalny charakter łazienki. Przestaje być ona jedynie miejscem pielęgnacji ciała, a zaczyna być pomieszczeniem, w którym estetyka ma takie same znaczenie, jak w innych pomieszczeniach mieszkalnych.

Obecnie produkty Villeroy & Boch znane są na całym świecie. Wpisująć frazy typu: “Villeroy&Boch porcelana sklep internetowy” na pewno znajdziesz ciekawe oferty m.in serwisów obiadowych. Zachwycają wysoką jakością i wzornictwem, a firma wciąż udoskonala swoje produkty podążając za oczekiwaniami konsumentów. Ceramika i porcelana Villeroy & Boch zdobi nie tylko prywatne domy, ale także przestrzeń publiczną. Mozaiki firmy możemy zobaczyć w katedrze w Kolonii, moskiewskim teatrze Bolshoi czy Holland Tunnel w Nowym Jorku. Płytki podłogowe Villeroy & Boch zdobiły także RMS Titanic, a kolekcję zastawy stołowej firmy możemy znaleźć nawet w legendarnym Orient-Expressie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 11 =