W co ubrać niemowlaka na zimowe spacery?

W co ubrać niemowlaka na zimowe spacery?

Wiele mam w szczególności tych, które urodziły swoje pociechy w miesiącach jesiennych oraz zimowych troszcząc się o zdrowie dziecka, obawia się niskich temperatur. Całkowita rezygnacja ze spacerów nie jest jednak dobrym pomysłem, ponieważ codzienne przechadzki dostarczają pokaźnej dawki tlenu, wpływając pozytywnie na cały organizm malucha, a chłodna aura sprzyja kształtowaniu odporności. Wystarczy odpowiedni ubiór i krem dla delikatnej skóry niemowlęcia, aby móc swobodnie cieszyć się mroźną porą roku. Ochrona oparta na kombinezonach zimowych i kocykach sprawdza się w tym przypadku najlepiej. 

Zima nie taka zła 

Zapewnienie komfortu termicznego w pierwszym okresie życia jest niezmiernie ważne ze względu na niewielką aktywność fizyczną w porównaniu do starszaków i osób dorosłych. Organizm nie ma możliwości rozgrzania się na skutek ruchów ciała takich jak marsz czy inne dynamiczne czynności. Wygodę i ciepło zapewniają różnego rodzaju pajacyki, które ponadto cechuje łatwość zakładania. Jest ona niezmiernie ważna w tym okresie nie tylko ze względu na rozbieżność temperatur pomiędzy pomieszczeniami mieszkalnymi a przestrzenią otwartą, ale także często spotykaną awersją noworodków w stosunku do tej czynności. W pełni zabudowany strój nie podwija się i nie odsłania pleców, a tym samym nie ma konieczności jego poprawiania.

Alternatywnym rozwiązaniem chroniącym część lędźwiową i brzuszną będą ogrodniczki zestawione z kurtką i ciepłymi dodatkami. Wiele różnorodnych wariantów i akcesoriów możemy znaleźć w Internecie np. na https://ilovemilk.pl/. W przypadku kombinezonów popularne są modele opatrzone przyjaznymi dziecięcymi ozdobami jak misie uszy oraz klasyczne pikowane faktury. To, co znajdzie się pod odzieżą wierzchnią, powinno zależeć od aktualnego stanu pogody i ilości kresek na termometrze. Zbyt grube ubranie doprowadza do potliwości skutkiem czego, jest wilgotna odzież potęgująca odczucie zimna. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + piętnaście =