W jakich miejscach najlepiej się sprawdzi system kontroli dostępu?

W jakich miejscach najlepiej się sprawdzi system kontroli dostępu?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy, ale również w dużych kompleksach mieszkaniowych to jeden z ważniejszych problemów, o który należy właściwie zadbać. Niekontrolowany dostęp osób trzecich może ułatwić kradzież mienia lub danych, co w dzisiejszych czasach jest równie poważnym zagrożeniem.

Jak zadbać o bezpieczeństwo przy jednoczesnej rejestracji czasu pracy

Rozwiązaniem stosowanym w dużych obiektach są systemy kontroli dostępu, które mogą obsługiwać nawet 10 tys. użytkowników. Podstawą działania jest kontroler przejścia, który zbiera dane. Za pomocą zakodowanej karty, którą przykłada się do czytnika, otrzymuje się dostęp do danego pomieszczenia lub budynku. Wspomniany system można znaleźć na przykład pod adresem internetowym https://micromade.pl/produkty/bibinet-m/. Poza zwiększeniem bezpieczeństwa w zakładach, urządzenia te także wykorzystywane są do kontroli czasu pracy.

Obiekty, które powinny szczególnie dbać o bezpieczeństwo

Zaliczyć do nich należy zakłady pracy, poczynając od biur. Codziennie poza samymi pracownikami do biur przychodzą także goście. Jeśli nie jest prowadzony odpowiedni rejestr, łatwo o dostęp przez osoby niepowołane. W firmach, w których swoje obowiązki wykonują setki ludzi, nie sposób znać wszystkich. Nowe twarze zatem nie dziwią. Poza biurami, systemy kontroli dostępu powinny być także stosowane w halach produkcyjnych oraz magazynach.

Oprócz wspomnianych zakładów pracy takie zabezpieczenia sprawdzają się także w akademikach, jak również centrach handlowych. Jednak miejsca użyteczności publicznej to nie wszystko. Coraz częściej na takie rozwiązania decydują się także kompleksy bloków wielorodzinnych, a nawet prywatne osoby, które dysponują dużymi powierzchniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − jeden =