Wakacje w Europie – jakie kierunki są warte uwagi?

Wakacje w Europie – jakie kierunki są warte uwagi?

Wakacje na jachtach stają się coraz bardziej popularniejszą destynacją w czasie letnich wyjazdów-  Południowe Włochy i okolice Sycylii, Grecja i Morze Egejskie. Entuzjaści chłodniejszego klimatu mogą wybrać żeglugę po Bałtyku, po jego szwedzkich, niemieckich, bądź polskich wodach, jednak ze względu na niewielki rozmiar morza, liczne wypłycenia oraz oraz zmienne kierunki wiatru ten kierunek jest polecany dla doświadczonych już żeglarzy. Niezaprzeczalnie od wielu lat największym powodzeniem cieszy się czarter jachtów w Chorwacji i żeglowanie po błękitnych wodach Adriatyku oraz Adriatyk i Wyspy Kanaryjskie.

Jakie są zalety żeglowania w Chorwacji?

Lista zalet żeglowania w Chorwacji jest przeogromna. Przede wszystkim jest to ciekawa i zróżnicowana linia brzegowa z dużą ilością wysp i wysepek, oferujących zawsze możliwość przycumowania i schronienia w przypadku pogorszenia pogody. Po drugie, Chorwacja oferuje nam możliwość zwiedzania urokliwych, zabytkowych miasteczek z krętymi uliczkami, gdzie za rogiem czają się sprzedawcy ciepłego, aromatycznego burka, czyli nadziewanego mięsem ciasta. Zdecydowanie warto jest zatrzymać się dłużej w Makarskiej, Trogirze, czy Splicie. 

Kanary z kolei oferują nam niezapomniane widoki wulkanicznych kraterów, białych plaż i przybywających tu z całego świata surferów. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi i ukształtowaniu terenu, spokój i ukojenie znajdą tu zarówno miłośnicy plażowania, jak i długich wędrówek. Dobrze jest dużo wcześniej zaplanować swój wyjazd, by w czasie wakacji nic nie zakłócało naszego odpoczynku. Warto jest sprawdzić ofertę i wybór jachtów na stronie https://leo-yachting.com/czartery-jachtow-na-wyspach-kanaryjskich/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =