Wykorzystanie lasera w tworzeniu ozdób z drewna – jakie korzyści przynosi to rozwiązanie?

Wykorzystanie lasera w tworzeniu ozdób z drewna – jakie korzyści przynosi to rozwiązanie?

Sklejka jest materiałem, który doskonale nadaje się do grawerowania i cięcia laserem. Szczególnie podatnym na tego typu działania jest sklejka brzozowa oraz płyta MDF. Jeśli materiał będzie bez sęków i zabarwień, to produkt końcowy da zadowalający efekt. CIĘCIE LASEREM SKLEJKI, to pewien etap produkcji, po którym następuje faza końcowa polegająca na czyszczeniu, sklejaniu lub malowaniu.

Usuwanie przebarwień

Podczas cięcia laserem, sklejka nabiera charakterystycznych brązowych przebarwień. Jest to efekt wysokiej temperatury, spowodowanej działaniem wiązki laserowej. Dlatego zachodzi potrzeba wyczyszczenia gotowego już produktu. Dzięki takiemu działaniu uzyskuje się pożądany efekt idealnie czystej sklejki, bez jakichkolwiek przebarwień.

Malowanie sklejki

Poprzez CIĘCIE LASEREM SKLEJKI uzyskuje się surowy element w odcieniach drewna, z jakiego pochodzi. Żeby nadać produktowi indywidualnego charakteru, należy odpowiednio dobrać rodzaj i kolor farby. Do zabarwienia sklejki odpowiednim kolorem świetnie nadają się farby akrylowe. Natomiast do zabrudzeń, które mogą występować na sklejce, bardzo dobrze sprawdzi się farba lateksowa lub akrylowa farba tablicowa.

Przeznaczając sklejkę do obróbki, należy pamiętać, że w zależności od drewna, z jakiego powstaje, może mieć ona różne właściwości. Dlatego też przed samym wykonaniem konkretnego elementu warto się zastanowić, z jakiego gatunku drewna ma powstać. W wypadku, gdy brakuje nam orientacji w tej dziedzinie, jest możliwość wyboru tak zwanej sklejki uniwersalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + piętnaście =