Wynajem mieszkania – czy to opłacalne?

Wynajem mieszkania – czy to opłacalne?

W obecnych czasach młodym ludziom trudno jest się całkowicie usamodzielnić. Wymaga to bowiem wyprowadzki na swoje, a kupno mieszkania wymaga posiadania ogromnej ilości gotówki, albo wzięcia kredytu na kilkadziesiąt lat. Tutaj zawsze występuje pewne ryzyko, dlatego też młodzi ludzie nie zawsze chcą je podejmować. O wiele lepszym wyjściem z takiej sytuacji jest wynajęcie mieszkania. Sprawdzamy czy to się opłaca finansowo.

Ile trzeba płacić?

W przypadku wynajmowania mieszkania mamy zasadniczo dwie opcje płatności za czynsz oraz rachunki. Pierwsza z nich, zdecydowanie częściej stosowana, to płacenie z góry za wszystko. Wynajmujący ustala wtedy dla nas średnie zużycie mediów i za tyle płacimy. Jeśli zużyjemy mniej, to później część środków jest nam zwracana. Czasem też zdarza się, że płacimy wynajmującemu tylko za czynsz, a pozostałe rachunki regulujemy we własnym zakresie. Ta metoda jest jednak nieco mniej popularna. Jeśli takie warunki nam odpowiadają, to nie pozostaje nic innego jak znaleźć w okolicy jakieś biuro nieruchomości Poznań Wynajem i Sprzedaż to też częsta rubryka występująca w prasie, z której możemy skorzystać chcąc znaleźć agencje w mieście.

Poszukiwanie mieszkania

Jeśli zdecydowaliśmy się już na wynajem, mamy również dwie opcje: szukać mieszkania samodzielnie, albo przez agentów nieruchomości, np. przedstawionych na poniższej stronie: https://wgnpoznan.pl/agenci-nieruchomosci-poznan/. Pierwszy przypadek pozwala nam uniknąć prowizji, jaką pobierają biura nieruchomości, jednak istnieje większe niebezpieczeństwo, że trafimy na nieuczciwego wynajmującego. W przypadku agencji musimy zapłacić dodatkową prowizję, jednak zyskujemy gwarancję poprawnego załatwienia za nas wszystkich spraw formalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − osiem =