Wynajem mieszkania – czy to opłacalne?

Wynajem mieszkania – czy to opłacalne?

W obecnych czasach młodym ludziom trudno jest się całkowicie usamodzielnić. Wymaga to bowiem wyprowadzki na swoje, a kupno mieszkania wymaga posiadania ogromnej ilości gotówki, albo wzięcia kredytu na kilkadziesiąt lat. Tutaj zawsze występuje pewne ryzyko, dlatego też młodzi ludzie nie zawsze chcą je podejmować. O wiele lepszym wyjściem z takiej sytuacji jest wynajęcie mieszkania. Sprawdzamy czy to się opłaca finansowo.

Ile trzeba płacić?

W przypadku wynajmowania mieszkania mamy zasadniczo dwie opcje płatności za czynsz oraz rachunki. Pierwsza z nich, zdecydowanie częściej stosowana, to płacenie z góry za wszystko. Wynajmujący ustala wtedy dla nas średnie zużycie mediów i za tyle płacimy. Jeśli zużyjemy mniej, to później część środków jest nam zwracana. Czasem też zdarza się, że płacimy wynajmującemu tylko za czynsz, a pozostałe rachunki regulujemy we własnym zakresie. Ta metoda jest jednak nieco mniej popularna. Jeśli takie warunki nam odpowiadają, to nie pozostaje nic innego jak znaleźć w okolicy jakieś biuro nieruchomości Poznań Wynajem i Sprzedaż to też częsta rubryka występująca w prasie, z której możemy skorzystać chcąc znaleźć agencje w mieście.

Poszukiwanie mieszkania

Jeśli zdecydowaliśmy się już na wynajem, mamy również dwie opcje: szukać mieszkania samodzielnie, albo przez agentów nieruchomości, np. przedstawionych na poniższej stronie: https://wgnpoznan.pl/agenci-nieruchomosci-poznan/. Pierwszy przypadek pozwala nam uniknąć prowizji, jaką pobierają biura nieruchomości, jednak istnieje większe niebezpieczeństwo, że trafimy na nieuczciwego wynajmującego. W przypadku agencji musimy zapłacić dodatkową prowizję, jednak zyskujemy gwarancję poprawnego załatwienia za nas wszystkich spraw formalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =