Z jakimi sprawami można zgłaszać się do adwokatów?

Z jakimi sprawami można zgłaszać się do adwokatów?

Dzisiaj ludzie zgłaszają się do adwokatów z najróżniejszymi problemami. Bardzo często spotykanymi sprawami są te o podział majątku. Najczęściej mamy z nimi do czynienia, kiedy zmarła osoba nie pozostawiła po sobie testamentu, lub też nie wskazała, kto ma przejąć po niej majątek. Jeżeli jesteśmy stroną w takiej sprawie, to sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna.

Ważną kwestią jest na przykład ustalenie, który z członków rodziny miał najlepsze relacje ze zmarłą osobą oraz kto najlepiej wywiązywał się z kwestii opieki nad nią. Istotne jest w tym celu zdobycie dowodów, co jednak może nie być łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę fakt, że całość odbywała się na gruncie rodzinnym i nie każdy miał ochotę na to, by zbierać dowody na przykład w formie papierowej.

W takiej sytuacji kluczowe może być zebranie świadków i potwierdzenie zgodnie ze stanem faktycznym tego, kto realnie sprawował opiekę nad starszą osobą. Adwokat Kraków spadki z pewnością pomoże zebrać takie dowody, które będą dla nas gwarancją sukcesu.

Niesłuszne oskarżenia

Czasami bywa też, że padamy ofiarą niesłusznych oskarżeń i grozi nam sprawa karna ze strony wymiaru sprawiedliwości. Często jest tak w przypadku, kiedy wchodzimy w konflikt z Państwem, ponieważ na przykład przekroczyliśmy prędkość. Jeżeli nie zgadzamy się z wyrokiem, możemy poprosić o pomoc adwokat Kraków sprawy karne, który pomoże zebrać odpowiednie dowody. Jego argumentacja może przyczynić się do tego, że sąd odstąpi od wymierzenia wyroku, a my zostaniemy uniewinnieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 20 =