Zakup samochodu na kredyt – na co szczególnie zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji

Zakup samochodu na kredyt – na co szczególnie zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji

Zakup samochodu to zawsze ogromne wyzwanie. Nowy czy używany, duży czy mały, droższy czy tańszy? Niezwykle ważne jest też to, w jakiś sposób sfinansujemy zakup samochodu. Na rynku działa wiele instytucji udzielających kredytów na takie zakupy. Czy jednak wszystkie kredyty są takie same?

Jak wybrać najlepszą ofertę

Kiedy decydujemy się na to, by wziąć kredyt na samochód, niezwykle ważne jest, żeby suma zaciągniętych zobowiązań nie przekraczała naszych możliwości finansowych. Poszczególne raty nie powinny być dla nas zbyt dużym obciążeniem.

Czasami możemy zaciągnąć kredyt bezpośrednio u dealera sprzedającego samochód. Jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, że najczęściej jest możliwość wyboru między różnymi ofertami. Różnice w kosztach poszczególnych kredytów mogą być bardzo duże.

Najważniejsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, jest oczywiście końcowa kwota spłaty, to ile finalnie musimy oddać pieniędzy. Poza tym bardzo ważna jest wysokość prowizji oraz kwota opłaty manipulacyjnej.

Warto również zapoznać się z ofertą banku, w którym mamy konto. Przyznając nam kredyt na samochód, może uwzględnić to, że jesteśmy wieloletnimi klientami banku, a nasza historia kredytowa jest przejrzysta. Może np. zrezygnować z opłaty manipulacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + osiemnaście =