Zalety szaf wnękowych

Zalety szaf wnękowych

Szafy należą do jednych z najbardziej popularnych mebli do przechowywania ubrań i innych przedmiotów. W sklepach możemy znaleźć modele różniące się między sobą wyglądem, parametrami oraz zawartymi akcesoriami. Zazwyczaj umieszczane są w naszej sypialni. Dlatego też, gdy chcemy urządzić ten pokój i potrzebujemy dobrej szafy, warto odwiedzić takie strony jak https://www.jurpol-meble.pl/meble-do-sypialni/. Bez problemu znajdziemy tu interesujące nas meble. Szafy mogą być narożne, zazwyczaj są bardzo wysokie i posiadają liczne półki oraz drążek do wieszania ubrań. Tradycyjne modele posiadają drzwi skrzydłowe, które sprawdzają się, jeśli nasz mebel nie jest zbyt szeroki. W przeciwnym razie niezbędne będą drzwi przesuwane. Są szczególnie przydatne w małych mieszkaniach, gdyż nie musimy zapewnić dodatkowego miejsca na ich otwieranie. Ludzie powoli odchodzą od szaf wolnostojących, gdy mają do zagospodarowania wystarczająco dużą wnękę. Właśnie te druga metoda pozwoli urządzić nowoczesną sypialnię i jednocześnie zapewni pojemny schowek na odzież.

Która szafa wnękowa będzie dla nas najlepsza?

Jeśli posiadamy odpowiednio przestronną wnękę, to możemy skusić się na dużą szafę przesuwną z lustrem. Jest to o wiele praktyczniejsze rozwiązanie od zwykłego modelu wolnostojącego. Jeśli nie posiadamy jednak wnęki, nie oznacza to, że nie możemy zdecydować się na taką szafę. Wystarczy ustawić ja przy jednej ze ścian, przy czym powinna sięgać sufitu. W ten sposób zapewnimy sobie wystarczająco dużo miejsca na wszystkie nasze ubrania. Alternatywą jest szafa narożna, którą również należy dopasować do wymiarów pokoju. Wszystko zależy od tego, jak została urządzona nasza sypialnia. Istotnym aspektem takiego mebla jest typ drzwi. Dostępne są między innymi zamknięcia uchylne, składane oraz przesuwne. Właśnie te ostatnie są najatrakcyjniejsze dla kogoś, kto nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni do wykorzystania. Szafy z takimi drzwiami można postawić nie tylko w sypialni, ale również w wąskim korytarzu lub przedpokoju, gdyż nie blokują przejścia. Takie szafy wnękowe musi posiadać szyny lub system jezdny, który umożliwią przesuwanie drzwi. Te z kolei nie mogą być zbyt ciężkie, aby nie uszkodziły tego systemu. Szyny zazwyczaj są wykonywane z metalu odpornego na korozję, aby zapobiec powstawaniu problemów z płynnym otwieraniem takiej szafy. Zaletą wybrania modelu z lustrem jest uzyskanie optycznego efektu powiększenia wnętrza, w którym znajduje się ten mebel.

Dlaczego warto zainwestować w szafę wnękową?

Tego rodzaju zabudowy są wyjątkowo praktyczne, gdyż pomieszczą wszelkiego rodzaju bibeloty i sprzęty. Jednocześnie nie ograniczą dostępnej nam przestrzeni w pokoju, gdyż wykorzystują istniejące wnęki. W przypadku szaf wnękowych są one robione na zamówienie. Muszą być idealnie dopasowane do miejsca, w którym będą montowane. Dzięki temu są wysoce wydajnym sposobem gospodarowania przestrzenią. Kolejną zaletą jest możliwość wybrania wymiarów i ilości półek i szuflad już na etapie projektowania tego mebla. Dzięki temu możemy stworzyć taką szafę, która sprosta naszym wymaganiom. Bardzo łatwo jest dopasować ten element do stylu, w którym udekorowaliśmy naszą sypialnię. Wynika to z szerokiego wyboru materiałów wykończeniowych pasujących do różnych aranżacji. Wystarczy poświęcić trochę swojego czasu na znalezienie takiego, który nam się podoba. Front szafy może być wykonany w neutralnym kolorze, który dobrze komponuje się z kolorem ścian pokoju. Z drugiej strony możemy ją uczynić bardziej zauważalną. Pomocne w tym są na przykład metalowe wykończenia lub duże lustro, w którym możemy się przeglądać podczas wybierania ubrań. Szczególnie użyteczne są na szafie z przesuwanymi drzwiami. Decydując się na model wnękowy, zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Oczywiście całkowity koszt zależy od ilości naszych wymagań oraz tego, jak dużą wnękę chcemy zapełnić. Bardzo łatwo jest jednak wybrać opcje mało kosztowna, jeśli zrezygnujemy z używania bardzo luksusowych materiałów. Trudno znaleźć rozwiązanie, które jest równie praktyczne i wygodne. Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej szafy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =