Zasłony czy rolety – co lepiej zamontować w salonie?

Zasłony czy rolety – co lepiej zamontować w salonie?

Lubimy, gdy w salonie w ciągu dnia jest jasno i przyjemnie, jednak nie zawsze chcemy by wnętrze naszego domu było w pełni wyeksponowane. Dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja okien. W sklepach znajdziemy szeroki wybór zasłon, firan i rolet, które pomogą ograniczyć nadmierny dostęp światła i zadbają o naszą prywatność. Co najlepiej sprawdzi się w salonie?

Wygoda i elegancja

Jasny i przestronny salon to marzenie wielu osób. Aranżując okna, powinniśmy zadbać by wyglądały one pięknie, równocześnie dostarczając naszemu wnętrzu odpowiednią dawkę światła. Dobrze dobrane rolety bądź zasłony nie tylko osłonią nasze wnętrze przed nadmiernym słońcem, ale zabezpieczą je również przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. To szczególnie ważne, jeśli okna salonu wychodzą na ulicę bądź posesję sąsiadów. Montaż rolet w salonie nie zawsze jest dobrym wyborem. Część z nich całkowicie zaciemnia nasze wnętrze, co idealnie sprawdza się w sypialni, ale nie ma zastosowania w salonie.

Jeśli koniecznie chcemy mieć w salonie rolety najlepszym wyborem będą te w opcji dzień noc. Za dnia rozpraszają one docierające do wnętrza światło i dobrze chronią naszą prywatność. W salonie zazwyczaj lepiej sprawdzają się zasłony. Stanowią nie tylko ochronę przed światłem, ale są ważnym elementem całej aranżacji, pięknie ozdabiając nasze wnętrze. Do montażu zasłon używa się karniszy, które również mogą mieć charakter dekoracyjny. Ich duży wybór znajdziemy na https://gardidekor.pl/category/pl/karnisze. Odpowiedni karnisz w połączeniu z właściwie dobranymi zasłonami będą ważną ozdobą naszego wnętrza. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 5 =