Zastosowanie krat rolowanych

Zastosowanie krat rolowanych

Wielu przedsiębiorców posiada lokale sprzedażowe lub usługowe w dużych centrach handlowych i na stoiskach zewnętrznych. Zachodzi tutaj zawsze konieczność zabezpieczenia tych obiektów przed potencjalnymi złodziejami oraz intruzami. Najlepiej nadają się do tego przede wszystkim specjalne kraty rolowane. Są to konstrukcje składające się z wytrzymałego pancerza, zamka ryglującego, mechanizmu ochronnego uniemożliwiającego opadnięcie w przypadku zerwania sprężyn, a nierzadko też oświetlenia.

Idealne rozwiązanie do punktów handlowych i nie tylko

Kraty rolowane są oferowane na rynku w różnych klasach odporności na włamanie. Kluczowym zabezpieczeniem jest w tym przypadku najczęściej zwykły rygiel zamontowany w dolnej listwie, ale rolę tę może też pełnić innowacyjny system elektroniczny wymagający użycia karty dostępu albo wpisania kodu na klawiaturze. Podstawowe korzyści wynikające z zastosowania omawianych konstrukcji to pełna widoczność wnętrza lokalu (stała ekspozycja asortymentu), swobodna cyrkulacja powietrza, komfortowa obsługa (przeważnie za pomocą dedykowanego pilota, ewentualnie tradycyjnego włącznika kluczykowego), znaczna oszczędność miejsca, a także zwiększenie atrakcyjności obiektu z zewnątrz.

Wyróżniamy kraty rolowane aluminiowe oraz stalowe. Te pierwsze charakteryzują się sporą lekkością i są powszechnie montowane w lokalach handlowych (z odzieżą, produktami spożywczymi, butami itp.), salonach z biżuterią i punktach gastronomicznych (restauracjach, barach szybkiej obsługi). Z kolei modele stalowe z powodu zwiększonej masy i wytrzymałości znajdują zastosowanie głównie na parkingach i w magazynach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 6 =